آموزش عبارت منظم (Regular Expression) در سی شارپ


آموزش عبارت منظم (Regular Expression) در سی شارپ
برای خرید این درس نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

یادگیری عبارت منظم (Regular Expression) در سی شارپ:

خیلی وقت ها ما نیاز داریم متنی را پردازش کنیم و اطلاعاتی از آن متن بدست بیاریم یا ویرایش کنیم. به صورت عادی اگر از الگوریتم های معمولی استفاده کنیم نیاز داریم که داخل متن جستجو کنیم و نهایتا تغییرات داخل متن را انجام دهیم که این کار قطعا خیلی زمان بر است. فرض کنید شما می‌ خواهید داخل متنی که چندین خط است جستجو کنید  و یک کلمه خاص رو با یک نوشته خاص تغییردهید یا اینکه حذف یا کنترل کنید متن  موردنظر،آن قالب یا فرمت را دارد یا خیر.

در این جلسه، با مبحث بسیار پرکاربرد عبارت منظم (Regula Expression) در زبان سی شارپ آشنا می شوید. این مبحث به ما کمک می کند که سرعت کار کردن و پردازش متن ها بسیار سریع تر شود. در واقع عبارت های منظم یک الگو هستند. که به کمک کارکترها، اپراتورها و ساختارها یا کلاس های از پیش تعریف شده نوشته می‌شوند.

 

کاربردهای عبارات منظم در سی شارپ:

  • پیدا کردن رشته ها و کارکترها با الگوهای مشخص
  • مطابقت دادن کارکترها با الگوهای مشخص
  • ویرایش، جایگزین، حذف و زیر رشته با الگوهای مشخص
  • اضافه کردن رشته های استخراج شده به یک مجموعه

 

از کلاس rejex برای نشان دادن یک عبارت منظم استفاده می‌شود. ما می‌توانیم از کلاس Regex برای استخراج، ویرایش، جایگزینی یا حذف متن استفاده کنیم. برای انجام عملیات های مختلف بر روی متن ، کلاس Regex شامل متد های مختلفی می‌باشد:

متد توضیح
IsMatch مشخص می کند آیا رشته ورودی داده شده با الگوی مشخص شده مطابقت دارد یا خیر.
Replace برای جایگزینی متن استفاده می شود.
Split باعث می شود یک رشته به آرایه ای ازرشته ها تبدیل شود.
matches رشته ورودی مشخص شده را برای همه وقایع یک عبارت منظم جستجو می کند.

 

برای یادگیری این مبحث مثال ها و نکته های متعددی را در فایل ویدئویی آورده ایم که با تهیه این درس و مشاهده ویدئو ها به طور کامل به این مبحث مسلط خواهید شد.

 

 

امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد، درصورت سوال و یا مشکل می توانید به انجمن برنامه نویسان سی شارپ مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.smiley

انجمن برنامه نویسان سی شارپ

 


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات 22 جلسه
مدت زمان 930 دقیقه
حجم دوره 5/59 گیگابایت
سطح مهارت پیشرفته
وضعیت دوره پایان یافته
: میانگین امتیاز

300,000تومان
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی
مهدی عباسی

درباره مدرس :

مدیر‌ عامل‌ شرکت آریا‌ نرم‌‌ افزار دارنده مدرک کارشناسی‌ ارشد مهندسی کامپیوتر 12‌ سال سابقه تدریس دروس کامپیوتر را در دانشگاههای دولتی، آزاد، پیام‌نور ملایر، شهیدشمسی‌پور تهران و تدریس برنامه‌نویسی در ... ر انیستیتو ایزایران، مجتمع فنی و موسسه راه‌آینده تهران دارا میباشد و تا به حال راهنمایی انجمنهای علمی دانشگاه و صدها پروژه دانشجویی را برعهده داشته است. تخصص اصلی: با داشتن گواهی‌نامه‌های معتبر تدریس از انیستیتو‌ ایزایران، راه آینده‌تهران و سازمان‌فنی‌حرفه‌ای، تدریس و آموزش‌ دروس کامپیوتر، ‌برنامه‌نویسی کامپیوتر و کلاسهای کنکور کارشناسی و کارشناسی‌ارشد میباشد.همچنین تجربه داوری و نظارت مسابقات برنامه‌نویسی کشوری‌ACM را در سالهای متعدد داشته و تیم مورد رهبری ایشان در 3سال متوالی مقام اول مسابقات کشوری را از آن خود کرده است.ایشان مقالاتی در زمینه شبکه‌های کامپیوتری، تکنیک‌های وزارت دفاع و ... به ثبت رسانده و مشاور و کارشناس در طراحی و برنامه نویسی بیش از 50‌برنامه کاربردی تحت وب و ویندوز و موبایل میباشد. افتخارات دیگر:کسب مقام دوم ایده‌های برتر در مسابقات استارت‌آپ و بکند کشوری را نام برد.بیشتر بدانید