معرفی جامع روش Database First در سی شارپ


معرفی جامع روش Database First در سی شارپ
برای خرید این درس نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

آموزش جامع روش Database First در زبان سی شارپ:

در جلسات قبلی به کمک تکنولوژی ADO.NET فرآیند crud یا دست یابی به اطلاعات را انجام دادیم. در این جلسه می‌خواهیم در مورد Entity framework صحبت کنیم. می‌توانیم به جای استفاده از ADO.NET از تکنولوژی Entity framework که به عنوان یک ORM است، کار با دیتابیس را انجام دهیم و تمام عملیاتی که با ADO.NET انجام می‌دادیم را در این جلسه یاد می گیریم به کمک Entity framework انجام دهیم.


ORM مخفف عبارت Object Relational Mapper است. ORM کمک می‌دهد به جای اینکه برنامه نویس نیاز داشته باشد، که دستورات زبان sql را یاد بگیرد، به کمک دستورات Entity framework دستورات خود را صادر کند و ORM به صورت داخلی دستور را به یک دستور قابل شناسایی توسط sql تبدیل می کند. در واقع یک دستور را صادر می‌کنیم، در فریمورک این دستورات به یک سری دستورات sql تبدیل می‌شوند و دستورات sql هستند که برای پایگاه داده ارسال می‌شود و فرایند crud انجام می‌شود. با این تکنولوژی دستورات بسیار ساده تر می‌‌شوند.
در این قسمت از آموزش، برای کار با دیتابیس در تکنولوژی Entity Framwork از روش Database First استفاده می‌کنیم، در این روش ابتدا دیتابیس را در sql server ایجاد می‌کنیم و جداول را می سازیم و از طریق برنامه به دیتابیس متصل می‌شویم.

 

چند مورد از مزایای تکنولوژی Entity framework:

  • قابلیت اجرا روی سیستم عامل های مختلف مانند ویندوز، لینوکس و مک
  • یک چارچوب ORM منبع باز است که توسط مایکروسافت پشتیبانی می‌شود.
  • از کوئری های Linq برای بازیابی داده ها در پایگاه داده به جای دستورات SQL استفاده می‌کند.
  • پشتیبانی از دیتابیس های مختلف
  • با یک مدل بصری یا با کلاسهای خود، کار می‌کند.

شما می‌توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد تکنولوژی Entitiy framework مقاله entity framwork در سی شارپ، سریع ترین راه برای کار با پایگاه داده را مطالعه کنید. همینطور برای یادگیری این مبحث مثال ها و نکته های متعددی را در فایل ویدئویی آورده ایم که با تهیه این درس و مشاهده ویدئو ها به طور کامل به این مبحث مسلط خواهید شد.


امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد، درصورت سوال و یا مشکل می‌توانید به انجمن پرسش و پاسخ درسمن مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.smiley

انجمن سی شارپ کاران درسمن

 

 


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.


مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات 22 جلسه
مدت زمان 930 دقیقه
حجم دوره 5/59 گیگابایت
سطح مهارت پیشرفته
وضعیت دوره پایان یافته
: میانگین امتیاز

300,000تومان
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی
مهدی عباسی

درباره مدرس :

مدیر‌ عامل‌ شرکت آریا‌ نرم‌‌ افزار دارنده مدرک کارشناسی‌ ارشد مهندسی کامپیوتر 12‌ سال سابقه تدریس دروس کامپیوتر را در دانشگاههای دولتی، آزاد، پیام‌نور ملایر، شهیدشمسی‌پور تهران و تدریس برنامه‌نویسی در ... ر انیستیتو ایزایران، مجتمع فنی و موسسه راه‌آینده تهران دارا میباشد و تا به حال راهنمایی انجمنهای علمی دانشگاه و صدها پروژه دانشجویی را برعهده داشته است. تخصص اصلی: با داشتن گواهی‌نامه‌های معتبر تدریس از انیستیتو‌ ایزایران، راه آینده‌تهران و سازمان‌فنی‌حرفه‌ای، تدریس و آموزش‌ دروس کامپیوتر، ‌برنامه‌نویسی کامپیوتر و کلاسهای کنکور کارشناسی و کارشناسی‌ارشد میباشد.همچنین تجربه داوری و نظارت مسابقات برنامه‌نویسی کشوری‌ACM را در سالهای متعدد داشته و تیم مورد رهبری ایشان در 3سال متوالی مقام اول مسابقات کشوری را از آن خود کرده است.ایشان مقالاتی در زمینه شبکه‌های کامپیوتری، تکنیک‌های وزارت دفاع و ... به ثبت رسانده و مشاور و کارشناس در طراحی و برنامه نویسی بیش از 50‌برنامه کاربردی تحت وب و ویندوز و موبایل میباشد. افتخارات دیگر:کسب مقام دوم ایده‌های برتر در مسابقات استارت‌آپ و بکند کشوری را نام برد.بیشتر بدانید