معرفی جامع روش Database First در سی شارپ
صفحه اصلی / دوره‌های آموزشی / آموزش سی شارپ پیشرفته / معرفی جامع روش Database First در سی شارپ(بخش اول)

معرفی جامع روش Database First در سی شارپ(بخش اول)

معرفی جامع روش Database First در سی شارپ
54,000 تومان
براي خريد اين درس نياز است وارد سايت شويد. در صورت نداشتن حساب کاربري عضو شويد.

آموزش جامع روش Database First در زبان سی شارپ:

در جلسات قبلی به کمک تکنولوژی ADO.NET فرآیند crud یا دست یابی به اطلاعات را انجام دادیم. در این جلسه می‌خواهیم در مورد Entity framework صحبت کنیم. می‌توانیم به جای استفاده از ADO.NET از تکنولوژی Entity framework که به عنوان یک ORM است، کار با دیتابیس را انجام دهیم و تمام عملیاتی که با ADO.NET انجام می‌دادیم را در این جلسه یاد می گیریم به کمک Entity framework انجام دهیم.


ORM مخفف عبارت Object Relational Mapper است. ORM کمک می‌دهد به جای اینکه برنامه نویس نیاز داشته باشد، که دستورات زبان sql را یاد بگیرد، به کمک دستورات Entity framework دستورات خود را صادر کند و ORM به صورت داخلی دستور را به یک دستور قابل شناسایی توسط sql تبدیل می کند. در واقع یک دستور را صادر می‌کنیم، در فریمورک این دستورات به یک سری دستورات sql تبدیل می‌شوند و دستورات sql هستند که برای پایگاه داده ارسال می‌شود و فرایند crud انجام می‌شود. با این تکنولوژی دستورات بسیار ساده تر می‌‌شوند.
در این قسمت از آموزش، برای کار با دیتابیس در تکنولوژی Entity Framwork از روش Database First استفاده می‌کنیم، در این روش ابتدا دیتابیس را در sql server ایجاد می‌کنیم و جداول را می سازیم و از طریق برنامه به دیتابیس متصل می‌شویم.

 

چند مورد از مزایای تکنولوژی Entity framework:

 • قابلیت اجرا روی سیستم عامل های مختلف مانند ویندوز، لینوکس و مک
 • یک چارچوب ORM منبع باز است که توسط مایکروسافت پشتیبانی می‌شود.
 • از کوئری های Linq برای بازیابی داده ها در پایگاه داده به جای دستورات SQL استفاده می‌کند.
 • پشتیبانی از دیتابیس های مختلف
 • با یک مدل بصری یا با کلاسهای خود، کار می‌کند.

شما می‌توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد تکنولوژی Entitiy framework مقاله entity framwork در سی شارپ، سریع ترین راه برای کار با پایگاه داده را مطالعه کنید. همینطور برای یادگیری این مبحث مثال ها و نکته های متعددی را در فایل ویدئویی آورده ایم که با تهیه این درس و مشاهده ویدئو ها به طور کامل به این مبحث مسلط خواهید شد.


امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد، درصورت سوال و یا مشکل می‌توانید به انجمن پرسش و پاسخ درسمن مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.smiley

انجمن سی شارپ کاران درسمن

 

 

جلسات دوره


                  
مهدی عباسی
مدرس :

مهدی عباسی

مهدی عباسی هستم، مسلط به حداقل ۲۰ زبان مطرح برنامه نویسی به صورت پیشرفته، مدیر عامل شرکت آریا نرم افزار و بنیانگذار آکادمی درسمن، مسلط به تدریس دروس تخصصی کاردانی و کارشناسی کامپیوتر، پایگاه داده ها، برنامه نویسی پیشرفته، مبانی برنامه نویسی، مباحث ویژه طراحی وب و .... مطالعه بیشتر رزومه

نظر شما در تصمیم دیگران اثرگذار است.

لطفا برای همراهان درسمن و بهتر شدن دوره نظر خود را بنویسید.

برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

نظرات دانشجویان

آموزش سی شارپ پیشرفته، ویژه ورود به بازار کار

326