آموزش Generic Delegate و Generic Derived class در سی شارپ
صفحه اصلی / دوره‌های آموزشی / آموزش سی شارپ پیشرفته / آموزش Generic Delegate و Generic Derived class در سی شارپ

آموزش Generic Delegate و Generic Derived class در سی شارپ

آموزش Generic Delegate و Generic Derived class در سی شارپ
72,000 تومان
براي خريد اين درس نياز است وارد سايت شويد. در صورت نداشتن حساب کاربري عضو شويد.

آموزش Generic Delegate و Generic Derived class در #C:

در این جلسه، در ادامه مبحث Delegateها با Generic Delegate و Generic derived class در زبان سی شارپ آشنا می شوید. و همچنین نحوه تعریف  و اینکه چگونه مفهوم  delegate و genericبا هم ترکیب می شوند را با مثال های ساده و گویا به شما عزیزان آموزش می دهیم.

در جلسات قبل توضیح دادیم که دلیگیت ها شبیه اشاره گرها به تابع هستند و که شما می‌توانید از طریق دلیگیت به یک تابع متصل شوید و یک ساختار را کنترل کنید و چون این عمل اتفاق می‌افتد در واقع شبیه به یک قالب ما می‌توانیم متد ها را به دلیگیت ها متصل کنیم یا بالعکس، و از طریق دلیگیت ها متدها را فراخوانی کنیم و با مثال هایی شکل کلی دلیگیت را متوجه شدید و روش تعریف دلیگیت را توضیح دادیم.

Gnerice Delegate: شما می توانید دلیگیت ها را به صورت جنریک تعریف کنید، یعنی در ابتدا نوع داده را مشخص نمی‌کنیم. هرتابعی که داشته باشیم باید شبیه ساختار دلیگیت باشد، و زمانی که دلیگیت جنریک می‌شود، موقع تعریف نمونه ای از دلیگیت باید نوع داده آن را مشخص کنیم.  

Generice derived class(جنریک در وراثت): کلاس های جنریکی که داخل وراثت از آن ها استفاده می‌کنیم. شما اگر یک کلاس جنریک داشتید و فرزندی ازآن کلاس تعریف کردید حتما باید فرزند کلاس هم جنریک باشد. 

برای یادگیری این مبحث مثال ها و نکته های متعددی را در فایل ویدئویی آورده ایم که با تهیه این درس و مشاهده ویدئو ها به طور کامل به این مبحث مسلط خواهید شد.


امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد، درصورت سوال و یا مشکل می توانید به انجمن برنامه نویسان سی شارپ مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.smiley

انجمن برنامه نویسان سی شارپ

جلسات دوره


                  
مهدی عباسی
مدرس :

مهدی عباسی

مهدی عباسی هستم، مسلط به حداقل ۲۰ زبان مطرح برنامه نویسی به صورت پیشرفته، مدیر عامل شرکت آریا نرم افزار و بنیانگذار آکادمی درسمن، مسلط به تدریس دروس تخصصی کاردانی و کارشناسی کامپیوتر، پایگاه داده ها، برنامه نویسی پیشرفته، مبانی برنامه نویسی، مباحث ویژه طراحی وب و .... مطالعه بیشتر رزومه

نظر شما در تصمیم دیگران اثرگذار است.

لطفا برای همراهان درسمن و بهتر شدن دوره نظر خود را بنویسید.

برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

نظرات دانشجویان

کاربر درسمن
امیر

سلام من یک سوال داشتم تو فیلم گفته میشه که اگه کلاس والد از نوع جنریک باشه کلاس فرزند هم باید جنریک باشه ولی وقتی من امتحان کردم مشکلی نداره و هم می تونستم یک کلاس غیر جنریک رو فرزند یک کلاس جنریک کنم و برعکس

پشتیبانی 1
پشتیبانی 1

سلام امیرجان وقتتون بخیر، لطفا سوال های تخصصی خودتون رو در انجمن برنامه نویسی درسمن مطرح نمایید تا کارشناسان در اسرع وقت پاسخگو شما باشند.

همچنین شما نیز می توانید به سوالات سایر دوستان پاسخ بدهید و دانش خود را محک بزنید.

نمایش بیشتر
آموزش سی شارپ پیشرفته، ویژه ورود به بازار کار

310