آموزش Generic Delegate و Generic Derived class در سی شارپ


آموزش Generic Delegate و Generic Derived class  در سی شارپ
برای خرید این درس نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

آموزش Generic Delegate و Generic Derived class در #C:

در این جلسه، در ادامه مبحث Delegateها با Generic Delegate و Generic derived class در زبان سی شارپ آشنا می شوید. و همچنین نحوه تعریف  و اینکه چگونه مفهوم  delegate و genericبا هم ترکیب می شوند را با مثال های ساده و گویا به شما عزیزان آموزش می دهیم.

در جلسات قبل توضیح دادیم که دلیگیت ها شبیه اشاره گرها به تابع هستند و که شما می‌توانید از طریق دلیگیت به یک تابع متصل شوید و یک ساختار را کنترل کنید و چون این عمل اتفاق می‌افتد در واقع شبیه به یک قالب ما می‌توانیم متد ها را به دلیگیت ها متصل کنیم یا بالعکس، و از طریق دلیگیت ها متدها را فراخوانی کنیم و با مثال هایی شکل کلی دلیگیت را متوجه شدید و روش تعریف دلیگیت را توضیح دادیم.

Gnerice Delegate: شما می توانید دلیگیت ها را به صورت جنریک تعریف کنید، یعنی در ابتدا نوع داده را مشخص نمی‌کنیم. هرتابعی که داشته باشیم باید شبیه ساختار دلیگیت باشد، و زمانی که دلیگیت جنریک می‌شود، موقع تعریف نمونه ای از دلیگیت باید نوع داده آن را مشخص کنیم.  

Generice derived class(جنریک در وراثت): کلاس های جنریکی که داخل وراثت از آن ها استفاده می‌کنیم. شما اگر یک کلاس جنریک داشتید و فرزندی ازآن کلاس تعریف کردید حتما باید فرزند کلاس هم جنریک باشد. 

برای یادگیری این مبحث مثال ها و نکته های متعددی را در فایل ویدئویی آورده ایم که با تهیه این درس و مشاهده ویدئو ها به طور کامل به این مبحث مسلط خواهید شد.


امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد، درصورت سوال و یا مشکل می توانید به انجمن برنامه نویسان سی شارپ مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.smiley

انجمن برنامه نویسان سی شارپ


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.


مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات 22 جلسه
مدت زمان 930 دقیقه
حجم دوره 5/59 گیگابایت
سطح مهارت پیشرفته
وضعیت دوره پایان یافته
: میانگین امتیاز

300,000تومان
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی
مهدی عباسی

درباره مدرس :

مدیر‌ عامل‌ شرکت آریا‌ نرم‌‌ افزار دارنده مدرک کارشناسی‌ ارشد مهندسی کامپیوتر 12‌ سال سابقه تدریس دروس کامپیوتر را در دانشگاههای دولتی، آزاد، پیام‌نور ملایر، شهیدشمسی‌پور تهران و تدریس برنامه‌نویسی در ... ر انیستیتو ایزایران، مجتمع فنی و موسسه راه‌آینده تهران دارا میباشد و تا به حال راهنمایی انجمنهای علمی دانشگاه و صدها پروژه دانشجویی را برعهده داشته است. تخصص اصلی: با داشتن گواهی‌نامه‌های معتبر تدریس از انیستیتو‌ ایزایران، راه آینده‌تهران و سازمان‌فنی‌حرفه‌ای، تدریس و آموزش‌ دروس کامپیوتر، ‌برنامه‌نویسی کامپیوتر و کلاسهای کنکور کارشناسی و کارشناسی‌ارشد میباشد.همچنین تجربه داوری و نظارت مسابقات برنامه‌نویسی کشوری‌ACM را در سالهای متعدد داشته و تیم مورد رهبری ایشان در 3سال متوالی مقام اول مسابقات کشوری را از آن خود کرده است.ایشان مقالاتی در زمینه شبکه‌های کامپیوتری، تکنیک‌های وزارت دفاع و ... به ثبت رسانده و مشاور و کارشناس در طراحی و برنامه نویسی بیش از 50‌برنامه کاربردی تحت وب و ویندوز و موبایل میباشد. افتخارات دیگر:کسب مقام دوم ایده‌های برتر در مسابقات استارت‌آپ و بکند کشوری را نام برد.بیشتر بدانید