آموزش Generic Delegate و Generic Derived class در سی شارپ


آموزش Generic Delegate و Generic Derived class  در سی شارپ

آموزش Generic Delegate و Generic Derived class در #C:

در این جلسه، در ادامه مبحث Delegateها با Generic Delegate و Generic derived class در زبان سی شارپ آشنا می شوید. و همچنین نحوه تعریف  و اینکه چگونه مفهوم  delegate و genericبا هم ترکیب می شوند را با مثال های ساده و گویا به شما عزیزان آموزش می دهیم.

در جلسات قبل توضیح دادیم که دلیگیت ها شبیه اشاره گرها به تابع هستند و که شما می‌توانید از طریق دلیگیت به یک تابع متصل شوید و یک ساختار را کنترل کنید و چون این عمل اتفاق می‌افتد در واقع شبیه به یک قالب ما می‌توانیم متد ها را به دلیگیت ها متصل کنیم یا بالعکس، و از طریق دلیگیت ها متدها را فراخوانی کنیم و با مثال هایی شکل کلی دلیگیت را متوجه شدید و روش تعریف دلیگیت را توضیح دادیم.

Gnerice Delegate: شما می توانید دلیگیت ها را به صورت جنریک تعریف کنید، یعنی در ابتدا نوع داده را مشخص نمی‌کنیم. هرتابعی که داشته باشیم باید شبیه ساختار دلیگیت باشد، و زمانی که دلیگیت جنریک می‌شود، موقع تعریف نمونه ای از دلیگیت باید نوع داده آن را مشخص کنیم.  

Generice derived class(جنریک در وراثت): کلاس های جنریکی که داخل وراثت از آن ها استفاده می‌کنیم. شما اگر یک کلاس جنریک داشتید و فرزندی ازآن کلاس تعریف کردید حتما باید فرزند کلاس هم جنریک باشد. 

برای یادگیری این مبحث مثال ها و نکته های متعددی را در فایل ویدئویی آورده ایم که با تهیه این درس و مشاهده ویدئو ها به طور کامل به این مبحث مسلط خواهید شد.


امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد، درصورت سوال و یا مشکل می توانید به انجمن برنامه نویسان سی شارپ مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.smiley

انجمن برنامه نویسان سی شارپ

نظرات
کاربر درسمن
امیر

سلام من یک سوال داشتم تو فیلم گفته میشه که اگه کلاس والد از نوع جنریک باشه کلاس فرزند هم باید جنریک باشه ولی وقتی من امتحان کردم مشکلی نداره و هم می تونستم یک کلاس غیر جنریک رو فرزند یک کلاس جنریک کنم و برعکس

پشتیبانی 1
پشتیبانی 1

سلام امیرجان وقتتون بخیر، لطفا سوال های تخصصی خودتون رو در انجمن برنامه نویسی درسمن مطرح نمایید تا کارشناسان در اسرع وقت پاسخگو شما باشند.

همچنین شما نیز می توانید به سوالات سایر دوستان پاسخ بدهید و دانش خود را محک بزنید.


نظر بدهید نظر شما در تصمیم دیگران اثرگذار است. لطفا برای ما و همراهان درسمن نظر خود را بنویسید.
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.


مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات : جلسه
مدت زمان : 1088 دقیقه
حجم دوره : 5/81 گیگابایت
سطح مهارت : پیشرفته
وضعیت دوره : پایان یافته
تعداد دانشجویان : 2063
: میانگین امتیاز
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی

مهدی عباسی هستم، مسلط به حداقل ۲۰ زبان مطرح برنامه نویسی به صورت پیشرفته، مدیر عامل شرکت آریا نرم افزار و بنیانگذار آکادمی درسمن، مسلط به تدریس دروس تخصصی کاردانی و کارشناسی کامپیوتر، پایگاه داده ها، برنامه نویسی پیشرفته، مبانی برنامه نویسی، مباحث ویژه طراحی وب و ....