آموزش کار با فایل ها و Stream‌ها در سی شارپ


آموزش کار با فایل ها و Stream‌ها در سی شارپ
برای خرید این درس نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

یادگیری کار با فایل ها و Stream ها در زبان سی شارپ:

در این جلسه، با مبحث کار با فایل ها و Stream ها در سی شارپ آشنا می‌شوید. به کمک ابزارهایی که در این آموزش به شما عزیزان معرفی می‌کنیم می توانید به هر نوع فایلی در کامپیوتر خود دسترسی داشته باشید. این فایل می تواند داخل پوشه پروژه یا یکی از درایوها و حتی یک فایل داخل سرور باشد. به کمک stream ها می‌توانیم جریان داده ایی رو از یک منبعی مثل فایل به برنامه خود منتقل کنیم و دوباره اطلاعات داخل برنامه را به فایل ها انتقال دهیم. برای کار با فایل ها باید using System.Io را در برنامه خود قرار داد.

در این آموزش مباحث زیر را یاد می‌گیرید:

  • دسترسی به فایل ها و پوشه ها در سی شارپ:

 با استفاده از کلاس ِDirectory و متد GetDirectories از این کلاس می توان به لیستی از پوشه ها دسترسی داشت و برای دسترسی به فایل های موجود در یک پوشه از متد GetFiles استفاده می ‌کنیم. با استفاده از کلاس FileInfo می توانیم به اطلاعات یک فایل دسترسی داشته باشیم.

  • Stream ها و خواندن / نوشتن در فایل ها (StreamWriter , StreamReader)

Streamwriter: یک کلاس کمکی برای نوشتن اطلاعات در فایل می‌باشد.

Streamreader: یک کلاس کمکی برای خواندن اطلاعات از یک فایل می‌باشد.

  • کلاس FileStream و خواندن و نوشتن در فایل ها: می‌توان از طریق filestream به یک فایل برای خواندن یا نوشتن در آن دسترسی داشته باشید.

 

برای یادگیری این مبحث مثال ها و نکته های متعددی را در فایل ویدئویی آورده ایم که با تهیه این درس و مشاهده ویدئو ها به طور کامل به این مبحث مسلط خواهید شد.

 

امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد، درصورت سوال و یا مشکل می توانید به انجمن برنامه نویسان سی شارپ مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.smiley

انجمن برنامه نویسان سی شارپ

 


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات 22 جلسه
مدت زمان 930 دقیقه
حجم دوره 5/59 گیگابایت
سطح مهارت پیشرفته
وضعیت دوره پایان یافته
تعداد دانشجویان 262
: میانگین امتیاز

300,000تومان
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی
مهدی عباسی

درباره مدرس :

مدیر‌ عامل‌ شرکت آریا‌ نرم‌‌ افزار دارنده مدرک کارشناسی‌ ارشد مهندسی کامپیوتر 12‌ سال سابقه تدریس دروس کامپیوتر را در دانشگاههای دولتی، آزاد، پیام‌نور ملایر، شهیدشمسی‌پور تهران و تدریس برنامه‌نویسی در ... ر انیستیتو ایزایران، مجتمع فنی و موسسه راه‌آینده تهران دارا میباشد و تا به حال راهنمایی انجمنهای علمی دانشگاه و صدها پروژه دانشجویی را برعهده داشته است. تخصص اصلی: با داشتن گواهی‌نامه‌های معتبر تدریس از انیستیتو‌ ایزایران، راه آینده‌تهران و سازمان‌فنی‌حرفه‌ای، تدریس و آموزش‌ دروس کامپیوتر، ‌برنامه‌نویسی کامپیوتر و کلاسهای کنکور کارشناسی و کارشناسی‌ارشد میباشد.همچنین تجربه داوری و نظارت مسابقات برنامه‌نویسی کشوری‌ACM را در سالهای متعدد داشته و تیم مورد رهبری ایشان در 3سال متوالی مقام اول مسابقات کشوری را از آن خود کرده است.ایشان مقالاتی در زمینه شبکه‌های کامپیوتری، تکنیک‌های وزارت دفاع و ... به ثبت رسانده و مشاور و کارشناس در طراحی و برنامه نویسی بیش از 50‌برنامه کاربردی تحت وب و ویندوز و موبایل میباشد. افتخارات دیگر:کسب مقام دوم ایده‌های برتر در مسابقات استارت‌آپ و بکند کشوری را نام برد.بیشتر بدانید