دستورات LINQ در سی شارپ(بخش اول)


دستورات LINQ در سی شارپ(بخش اول)

آموزش LINQ در سی شارپ:

در این جلسه، با مبحث LINQ  در زبان سی شارپ آشنا می شوید. Language Integrated Query) LINQ) به معنای زبان جستجو یکپارچه می‌باشد، که در NET 3.5 و Visual Studio 2008 معرفی شد و توانایی واکشی اطلاعات از منابع مختلف را دارد. به عنوان مثال زبان sql یک زبان برنامه نویسی است که فقط برای واکشی اطلاعات از بانک اطلاعاتی می‌باشد. اما با استفاده از LINQ می‌توان داده هایی را از انواع مختلف منابع داده مانند مجموعه ها، پایگاه داده ها و ... واکشی کرد و همچنین نیازی به یادگیری انواع مختلف زبان ها نیست.

در واقع می‌توان گفت هدف اصلی از ایجاد LINQ این است که قبل از c# 3.0 ما برای جستجوی یک شی خاص از یک مجوعه از حلقه های for، foreach و یا delegateها استفاده می‌کردیم، و مجبور بودیم کدهای زیادی را بنویسیم که  باعث می‌شد برنامه خوانایی کمتری داشته باشد. بنابراین برای رفع این مشکل LINQ معرفی شد. که همان کار را با چند خط کد انجام می دهد و کد شما را خواناتر می کند و همچنین می توانید از کدهای مشابه در برنامه های دیگر استفاده کنید. LINQ از فیلتر کردن، مرتب سازی، ترتیب، گروه بندی پشتیبانی می‌کند.

برای یادگیری این مبحث مثال ها و نکته های متعددی را در فایل ویدئویی آورده ایم که با تهیه این درس و مشاهده ویدئو ها به طور کامل به این مبحث مسلط خواهید شد.


امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد، درصورت سوال و یا مشکل می توانید به انجمن برنامه نویسان سی شارپ مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.smiley

انجمن برنامه نویسان سی شارپ


 


نظر بدهید نظر شما در تصمیم دیگران اثرگذار است. لطفا برای ما و همراهان درسمن نظر خود را بنویسید.
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.


مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات : جلسه
مدت زمان : 1088 دقیقه
حجم دوره : 5/81 گیگابایت
سطح مهارت : پیشرفته
وضعیت دوره : پایان یافته
تعداد دانشجویان : 2062
: میانگین امتیاز
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی

مهدی عباسی هستم، مسلط به حداقل ۲۰ زبان مطرح برنامه نویسی به صورت پیشرفته، مدیر عامل شرکت آریا نرم افزار و بنیانگذار آکادمی درسمن، مسلط به تدریس دروس تخصصی کاردانی و کارشناسی کامپیوتر، پایگاه داده ها، برنامه نویسی پیشرفته، مبانی برنامه نویسی، مباحث ویژه طراحی وب و ....