دستورات LINQ در سی شارپ(بخش اول)


دستورات LINQ در سی شارپ(بخش اول)
برای خرید این درس نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

آموزش LINQ در سی شارپ:

در این جلسه، با مبحث LINQ  در زبان سی شارپ آشنا می شوید. Language Integrated Query) LINQ) به معنای زبان جستجو یکپارچه می‌باشد، که در NET 3.5 و Visual Studio 2008 معرفی شد و توانایی واکشی اطلاعات از منابع مختلف را دارد. به عنوان مثال زبان sql یک زبان برنامه نویسی است که فقط برای واکشی اطلاعات از بانک اطلاعاتی می‌باشد. اما با استفاده از LINQ می‌توان داده هایی را از انواع مختلف منابع داده مانند مجموعه ها، پایگاه داده ها و ... واکشی کرد و همچنین نیازی به یادگیری انواع مختلف زبان ها نیست.

در واقع می‌توان گفت هدف اصلی از ایجاد LINQ این است که قبل از c# 3.0 ما برای جستجوی یک شی خاص از یک مجوعه از حلقه های for، foreach و یا delegateها استفاده می‌کردیم، و مجبور بودیم کدهای زیادی را بنویسیم که  باعث می‌شد برنامه خوانایی کمتری داشته باشد. بنابراین برای رفع این مشکل LINQ معرفی شد. که همان کار را با چند خط کد انجام می دهد و کد شما را خواناتر می کند و همچنین می توانید از کدهای مشابه در برنامه های دیگر استفاده کنید. LINQ از فیلتر کردن، مرتب سازی، ترتیب، گروه بندی پشتیبانی می‌کند.

برای یادگیری این مبحث مثال ها و نکته های متعددی را در فایل ویدئویی آورده ایم که با تهیه این درس و مشاهده ویدئو ها به طور کامل به این مبحث مسلط خواهید شد.


امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد، درصورت سوال و یا مشکل می توانید به انجمن برنامه نویسان سی شارپ مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.smiley

انجمن برنامه نویسان سی شارپ


 


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات 22 جلسه
مدت زمان 930 دقیقه
حجم دوره 5/59 گیگابایت
سطح مهارت پیشرفته
وضعیت دوره پایان یافته
: میانگین امتیاز

300,000تومان
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی
مهدی عباسی

درباره مدرس :

مدیر‌ عامل‌ شرکت آریا‌ نرم‌‌ افزار دارنده مدرک کارشناسی‌ ارشد مهندسی کامپیوتر 12‌ سال سابقه تدریس دروس کامپیوتر را در دانشگاههای دولتی، آزاد، پیام‌نور ملایر، شهیدشمسی‌پور تهران و تدریس برنامه‌نویسی در ... ر انیستیتو ایزایران، مجتمع فنی و موسسه راه‌آینده تهران دارا میباشد و تا به حال راهنمایی انجمنهای علمی دانشگاه و صدها پروژه دانشجویی را برعهده داشته است. تخصص اصلی: با داشتن گواهی‌نامه‌های معتبر تدریس از انیستیتو‌ ایزایران، راه آینده‌تهران و سازمان‌فنی‌حرفه‌ای، تدریس و آموزش‌ دروس کامپیوتر، ‌برنامه‌نویسی کامپیوتر و کلاسهای کنکور کارشناسی و کارشناسی‌ارشد میباشد.همچنین تجربه داوری و نظارت مسابقات برنامه‌نویسی کشوری‌ACM را در سالهای متعدد داشته و تیم مورد رهبری ایشان در 3سال متوالی مقام اول مسابقات کشوری را از آن خود کرده است.ایشان مقالاتی در زمینه شبکه‌های کامپیوتری، تکنیک‌های وزارت دفاع و ... به ثبت رسانده و مشاور و کارشناس در طراحی و برنامه نویسی بیش از 50‌برنامه کاربردی تحت وب و ویندوز و موبایل میباشد. افتخارات دیگر:کسب مقام دوم ایده‌های برتر در مسابقات استارت‌آپ و بکند کشوری را نام برد.بیشتر بدانید