صفحه اصلی / دوره‌های آموزشی / آموزش sql server 2019، از مقدماتی تا متخصص پایگاه داده / آموزش کامل با دستور Distinct و Like در sql server 2019

آموزش کامل با دستور Distinct و Like در sql server 2019

آموزش دستور distinct در sql server به همراه دستور Like
براي خريد اين درس نياز است وارد سايت شويد. در صورت نداشتن حساب کاربري عضو شويد.
104,400 تومان

جلسات دوره


                                   
مهدی عباسی
مدرس:

مهدی عباسی

18 سال سابقه برنامه‌نویسی و تدریس برنامه‌نویسی
کسب مقام‌های اول و دوم کشوری در مسابقات برنامه‌نویسی

مهدی عباسی هستم، مسلط به حداقل ۲۰ زبان مطرح برنامه نویسی به صورت پیشرفته، مدیر عامل شرکت آریا نرم افزار و بنیانگذار آکادمی درسمن، مسلط به تدریس دروس تخصصی کاردانی و کارشناسی کامپیوتر، پایگاه داده ها، برنامه نویسی پیشرفته، مبانی برنامه نویسی، مباحث ویژه طراحی وب و .... مشاهده رزومه

آشنایی کامل با دستورات Like و Distinct:

ما در جلسه به مبحث دستور distinct در sql server و همچنین Like پرداخته‌ایم چرا که در جلسات قبلی با دستور select به طور کامل آشنا شدیم و گفتیم که به کمک یکسری از دستورات می‌توانیم سطرهای جدول را فیلتر کنیم. در مبحث فیلترینگ دستورات where، And ،Or ،Between و In را توضیح دادیم. اما الان به توضیح مختصری از دستور  Like و Distinct می‌پردازیم.

دستور Distict برای حذف سطرهای تکراری جدول مورد استفاده قرار می‌گیرد و با دستور Like می‌توانیم به کمک یکسری علامت، کیفیت مقایسه را برای فیلدهای رشته‌ای بالا ببریم. گاهی اوقات نیاز داریم اطلاعاتی را که می‌خواهیم واکشی کنیم که با الگوی خاصی مطابقت داشته باشد؛ مثلا کسانی که اسمشان با "علی" شروع می‌شود یا به "ا" ختم می‌شود. با استفاده از این دستور می‌توانیم حتی رشته‌های پیچیده‌تر و محدودتری را بازیابی کنیم.

پس برای آموزش کامل این مبحث ویدئو ما را در اینباره مشاهده کنید. در اینتها نیز به شما دوستان می‌گوییم، حتما نظرات و انتقادات خود را با ما به اشتراک بگذارید و برای مطرح کردن سوالات خود به انجمن پرسش و پاخت ما مراجعه کنید. با آرزوی بهترین‌ها برای شما دوستان.

انجمن متخصصان پایگاه داده

نظرات دانشجویان

نظر شما در تصمیم دیگران اثرگذار است.

لطفا برای همراهان درسمن و بهتر شدن دوره نظر خود را بنویسید.

برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.
ثبت نام

450