فیلتر کردن نتایج کوئری‌ها به کمک دستور Where


فیلتر کردن نتایج کوئری‌ها به کمک دستور  Where
برای خرید این درس نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

آموزش فیلتر کردن نتایج کوئری‌ها به کمک دستور Where:

ما تا جلسه قبل یاد گرفتیم که چگونه با انتخاب کردن، ستون یا ستون‌هایی از جدول را نمایش دهیم. در این جلسه می‌خواهیم به آموزش فیلتر کردن نتایج در sql server بپردازیم. حالا چرا باید به این موضوع مسلط باشیم؟

گاهی نیاز است ما تنها سطرهایی از جدول را انتخاب کنیم. فرض کنید یک میلیون سطر داخل یک جدول داریم و نیاز داشته باشیم اشخاصی را که دارای نام علی هستند را واکشی کنیم یا آن‌هایی که سنشان بالای 40 سال است را جستجو کنیم. در اینجا نیاز داریم تا دستورات را فیلتر کنیم. برای این منظور از کلمه "Where" استفاده می‌کنیم.

پس به کمک دستور select، اطلاعاتی را که نیاز داریم از جداول پایگاه داده واکشی کنیم و با دستوراتی مانند where بر  روی آنها شرط می‌گذاریم.

دوستان درسمنی باعث افتخار ماست تا نظرات و یا انتقادات خود را از دوره آموزشی خود با ما در میان بگذارید. اگر هم سوالی ذهنتان را درگیر کرده با رفتن به انجمن پرسش و پاسخ ما در اینباره راه حل خود را بیابید.

انجمن متخصصان پایگاه داده


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.


مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات 71 جلسه
مدت زمان 1626 دقیقه
حجم دوره 5/57 گیگابایت
سطح مهارت مقدماتی تا پیشرفته
وضعیت دوره پایان یافته
: میانگین امتیاز

540,000تومان
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی

مهدی عباسی


درباره مدرس :

مهدی عباسی هستم، مسلط به حداقل ۲۰ زبان مطرح برنامه نویسی به صورت پیشرفته، مدیر عامل شرکت آریا نرم افزار و بنیانگذار آکادمی آنلاین درسمن، مسلط به تدریس دروس تخصصی کاردانی و کارشناسی کامپیوتر، پایگاه داده ... ده ها، برنامه نویسی پیشرفته، مبانی برنامه نویسی، مباحث ویژه طراحی وب و ....بیشتر بدانید