فیلتر کردن نتایج کوئری‌ها به کمک دستور Where


فیلتر کردن نتایج کوئری‌ها به کمک دستور  Where
برای خرید این درس نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

آموزش فیلتر کردن نتایج کوئری‌ها به کمک دستور Where:


ما تا جلسه قبل یاد گرفتیم که چگونه با انتخاب کردن، ستون یا ستون‌هایی از جدول را نمایش دهیم. اما گاهی نیاز است  سطرهایی از جدول را انتخاب کنیم. فرض کنید یک میلیون سطر داخل یک جدول داریم و نیاز داشته باشیم اشخاصی را که دارای نام علی هستند را واکشی کنیم یا آن‌هایی که سنشان بالای 40 سال است را جستجو کنیم. به همین ترتیب مجبوریم از یک سری دستور استفاده کنیم تا عمل فیلترینگ را در select انجام دهیم. 
به کمک دستور select می‌توانیم اطلاعاتی را که نیاز داریم از جداول پایگاه داده واکشی کنیم. در این جلسه با دستور select بیشتر آشنا می‌شوید و با دستوراتی مانند where که برای اعمال شرط می‌باشد و insert برای درج رکورد درجدول می‌باشد، آشنا می‌شوید که به دستور select کمک می‌دهند تا امکانات زیادی را داشته باشیم. در این جلسه عمل فیلترینگ روی جداول را توضیح می‌دهیم. 

 


امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد، درصورت سوال و یا مشکل می‌توانید به انجمن پرسش و پاسخ مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.
امید آنکه بیش از پیش موفق و مؤید باشید.

 

انجمن متخصصان پایگاه داده


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات 71 جلسه
مدت زمان 1626 دقیقه
حجم دوره 5/57 گیگابایت
سطح مهارت مقدماتی تا پیشرفته
وضعیت دوره پایان یافته
: میانگین امتیاز

380,000تومان
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی
مهدی عباسی

درباره مدرس :

مدیر‌ عامل‌ شرکت آریا‌ نرم‌‌ افزار دارنده مدرک کارشناسی‌ ارشد مهندسی کامپیوتر 12‌ سال سابقه تدریس دروس کامپیوتر را در دانشگاههای دولتی، آزاد، پیام‌نور ملایر، شهیدشمسی‌پور تهران و تدریس برنامه‌نویسی در ... ر انیستیتو ایزایران، مجتمع فنی و موسسه راه‌آینده تهران دارا میباشد و تا به حال راهنمایی انجمنهای علمی دانشگاه و صدها پروژه دانشجویی را برعهده داشته است. تخصص اصلی: با داشتن گواهی‌نامه‌های معتبر تدریس از انیستیتو‌ ایزایران، راه آینده‌تهران و سازمان‌فنی‌حرفه‌ای، تدریس و آموزش‌ دروس کامپیوتر، ‌برنامه‌نویسی کامپیوتر و کلاسهای کنکور کارشناسی و کارشناسی‌ارشد میباشد.همچنین تجربه داوری و نظارت مسابقات برنامه‌نویسی کشوری‌ACM را در سالهای متعدد داشته و تیم مورد رهبری ایشان در 3سال متوالی مقام اول مسابقات کشوری را از آن خود کرده است.ایشان مقالاتی در زمینه شبکه‌های کامپیوتری، تکنیک‌های وزارت دفاع و ... به ثبت رسانده و مشاور و کارشناس در طراحی و برنامه نویسی بیش از 50‌برنامه کاربردی تحت وب و ویندوز و موبایل میباشد. افتخارات دیگر:کسب مقام دوم ایده‌های برتر در مسابقات استارت‌آپ و بکند کشوری را نام برد.بیشتر بدانید