آموزش توابع rank و DENSE_RANK در 2019 sql server


آموزش توابع rank و DENSE_RANK در 2019 sql server
برای خرید این درس نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

آموزش کامل توابع RANK, DENSE_RANK در sql server 2019:

در این جلسه می‌خواهیم به ادامه مبحث Window Functionsها بپردازیم. در این آموزش تابع RANK و DENSE_RANK را به شما عزیزان آموزش می‌دهیم.

RANK: این تابع مشابه تابع ROW_NUMBER عمل می‌کند و می‌تواند کنارهر رکورد از جدول یک شماره اختصاصی قرار دهد. اگر عمل پارتیشن بندی اتفاق بیفتد ابتدای هر پارتیشن را از آخرین عدد مورد استفاده یکی اضافه می‌کند و شماره گذاری می‌کند. نکته مهم در Rank  این است که فیلدی که براساس آن عمل مرتب سازی انجام می‌شود معیار سنجش می‌باشد. اگر برای چند رکورد مقدار یکسان داشته باشد حتما شماره آن‌ها یکسان است و اگر یکسان نبود متغیر است. 

DENSE_RANK: دقیقا مثل Rank عمل می‌کند با این تفاوت که شماره خاصی را رزرو نمی‌کند و مقادیر، رتبه‌های متوالی می‌گیرند. اگر  رکوردها در هر پارتیشن مقادیر یکسانی داشته باشند، رتبه‌های یکسانی را دریافت می‌کنند.  

 


امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد، درصورت سوال و یا مشکل می‌توانید به انجمن پرسش و پاسخ مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید. 
امید آنکه بیش از پیش موفق و مؤید باشید.

 

انجمن متخصصان پایگاه داده


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.


مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات 71 جلسه
مدت زمان 1626 دقیقه
حجم دوره 5/57 گیگابایت
سطح مهارت مقدماتی تا پیشرفته
وضعیت دوره پایان یافته
: میانگین امتیاز

540,000تومان
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی

مهدی عباسی


درباره مدرس :

مهدی عباسی هستم، مسلط به حداقل ۲۰ زبان مطرح برنامه نویسی به صورت پیشرفته، مدیر عامل شرکت آریا نرم افزار و بنیانگذار آکادمی آنلاین درسمن، مسلط به تدریس دروس تخصصی کاردانی و کارشناسی کامپیوتر، پایگاه داده ... ده ها، برنامه نویسی پیشرفته، مبانی برنامه نویسی، مباحث ویژه طراحی وب و ....بیشتر بدانید