آموزش Sequence ها در SQL Server 2019 با بهترین تدریس


آموزش Sequence ها در SQL Server با بهترین تدریس
برای خرید این درس نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

آشنایی کامل با Sequence ها در SQL Server 2019:

در این جلسه می‌خواهیم درمورد Sequence صحبت کنیم. Sequence یا توالی یکی از آبجکت‌هایی است که می‌توانیم در sql server آن‌ها را ایجاد کنیم و در مواقع لازم از آن‌ها استفاده کنیم. ما گاهی اوقات نیاز داریم یکسری از داده‌های عددی را تولید و حفظ کنیم که از یک عددی شروع شود و میزان پرشش یک مقدار باشد و حتی بخواهیم محدوده‌اش هم مشخص کنیم. مثلا فرض کنید که می‌خواهید یک شماره رسید تولید کنیم و به هر شخصی یک رسید بدهیم و قراراست این شماره رسید به صورت سریالی افزایش پیدا کند. شاید بگویید که می‌توانیم از identity استفاده کرد. اما identity یکسری محدودیت‌ها دارد، زمانی که از identity استفاده می‌کنیم قابلیت ریست کردن ندارند و تنها برای یک جدول کار می‌کنند. یعنی نمی‌توانیم یک identity برای یک جدول داشته باشیم و ادامه آن در جدول  دیگری باشد. در صورتی که Sequenceها این امکان را دارند که با تعریف کردن یک Sequence می‌توانیم که در چندین جدول از این Sequence استفاده کنیم و تداخل داده‌ایی نداشته باشد و حتما تعیین محدوده حداکثر و حداقل خیلی مهم است که می‎توانیم این کار را به کمک Sequenceها انجام دهیم. به عبارتی Sequence یک دنباله یا مجموعه‌ای از اعداد است که پشت سرهم ایجاد شده و به یک ستون از جدول تخصیص داده می‌شود. sequence یک شی برنامه نویسی شده، مانند یک تابع، می‌باشد.

 

امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد، درصورت سوال و یا مشکل می‌توانید به انجمن پرسش و پاسخ مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید. 
امید آنکه بیش از پیش موفق و مؤید باشید.

 

انجمن متخصصان پایگاه داده


 


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.


مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات 71 جلسه
مدت زمان 1626 دقیقه
حجم دوره 5/57 گیگابایت
سطح مهارت مقدماتی تا پیشرفته
وضعیت دوره پایان یافته
: میانگین امتیاز

540,000تومان
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی

مهدی عباسی


درباره مدرس :

مهدی عباسی هستم، مسلط به حداقل ۲۰ زبان مطرح برنامه نویسی به صورت پیشرفته، مدیر عامل شرکت آریا نرم افزار و بنیانگذار آکادمی آنلاین درسمن، مسلط به تدریس دروس تخصصی کاردانی و کارشناسی کامپیوتر، پایگاه داده ... ده ها، برنامه نویسی پیشرفته، مبانی برنامه نویسی، مباحث ویژه طراحی وب و ....بیشتر بدانید