آموزش stored procedure در 2019 sql server همراه با مثال (بخش اول)


آموزش stored procedure در sql server (بخش اول)

آموزش کامل Stored Procedureها در  SQL Server 2019 (بخش اول):


در این جلسه با مبحث stored procedureها آشنا می‌شوید. stored procedureها رویه‌های ذخیره شده هستند. تکه کدهای آماده‌ایی که در بانک اطلاعاتی ذخیره می‌شوند تا بتوانیم در صورت نیاز از آن‌ها استفاده کنیم. در جلسات گذشته درقسمت viewها گفتیم که می‌توانیم کدهایی را برای select کردن داده هایمان بنویسیم و با یک نام ذخیره کنیم و بعد از آن‌ها استفاده کنیم. اما اگر بخواهیم عملیات درج، حذف و ویرایش هم ذخیره کنیم و همچنین بتوانیم همه عملیاتی که تا این جلسه یاد گرفتیم را در قالب کدهای ذخیره شده نگهداری کنیم باید از stored procedureها استفاده کنیم. stored procedureها شبیه دستگاهی است که یکبار طراحی می‌شود و بارها می‌توان از آن استفاده ‌کرد. مانند functionها در زبان‌های برنامه‌نویسی می‌باشند به این صورت که می‌توانند داده ورودی دریافت کنند و عملیاتی روی ورودی‌ها انجام دهند و درنهایت خروجی هم داشته باشند.   

 

امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد، درصورت سوال و یا مشکل می‌توانید به انجمن پرسش و پاسخ مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید. 
امید آنکه بیش از پیش موفق و مؤید باشید.

 

انجمن متخصصان پایگاه داده


نظر بدهید نظر شما در تصمیم دیگران اثرگذار است. لطفا برای ما و همراهان درسمن نظر خود را بنویسید.
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.


مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات : جلسه
مدت زمان : 1626 دقیقه
حجم دوره : 9239/85 گیگابایت
سطح مهارت : مقدماتی تا پیشرفته
وضعیت دوره : پایان یافته
تعداد دانشجویان : 3017
: میانگین امتیاز
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی

مهدی عباسی هستم، مسلط به حداقل ۲۰ زبان مطرح برنامه نویسی به صورت پیشرفته، مدیر عامل شرکت آریا نرم افزار و بنیانگذار آکادمی درسمن، مسلط به تدریس دروس تخصصی کاردانی و کارشناسی کامپیوتر، پایگاه داده ها، برنامه نویسی پیشرفته، مبانی برنامه نویسی، مباحث ویژه طراحی وب و ....