صفحه اصلی / دوره‌های آموزشی / آموزش sql server 2019، از مقدماتی تا متخصص پایگاه داده / آموزش کامل تریگرها در SQL Server 2019 (بخش دوم)

آموزش کامل تریگرها در SQL Server 2019 (بخش دوم)

آموزش کامل تریگرها در SQL Server 2019 (بخش دوم)
براي خريد اين درس نياز است وارد سايت شويد. در صورت نداشتن حساب کاربري عضو شويد.
100,800 تومان

جلسات دوره


                                   
مهدی عباسی
مدرس:

مهدی عباسی

18 سال سابقه برنامه‌نویسی و تدریس برنامه‌نویسی
کسب مقام‌های اول و دوم کشوری در مسابقات برنامه‌نویسی

مهدی عباسی هستم، مسلط به حداقل ۲۰ زبان مطرح برنامه نویسی به صورت پیشرفته، مدیر عامل شرکت آریا نرم افزار و بنیانگذار آکادمی درسمن، مسلط به تدریس دروس تخصصی کاردانی و کارشناسی کامپیوتر، پایگاه داده ها، برنامه نویسی پیشرفته، مبانی برنامه نویسی، مباحث ویژه طراحی وب و .... مشاهده رزومه

آموزش کامل تریگرها در SQL Server 2019 (بخش دوم):


در جلسه گذشته در مورد After Triggersها صحبت کردیم. گفتیم که هر زمان بخواهیم یک عملی را بعد از عملیات insert, delete و یا update انجام دهیم، می‌توانیم از این مدل از تریگرها استفاده کنیم. اما در این جلسه می‌خواهیم insteade of triggers را توضیح دهیم. تریگرهایی هستند که به جای یک عمل یک عمل دیگری را انجام می‌دهند. فرض کنید کاربر اقدام  به درج کردن یک رکورد در یک جدول می‌کند اما به جای اینکه درج شود  پیغام می‌دهیم که امکان درج وجود ندارد و یا اینکه تلاش می‌کند که در یک جدول رکوردی درج کند و ما آن رکورد را در یک جدول دیگری درج می‌کنیم. در واقع کنترل اینکه یک کار جایگزین کار دیگری شود توسط این مدل از تریگرها اتفاق می‌افتد. 

 

امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد، درصورت سوال و یا مشکل می‌توانید به انجمن پرسش و پاسخ مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید. 
امید آنکه بیش از پیش موفق و مؤید باشید.

 

انجمن متخصصان پایگاه داده

نظرات دانشجویان

نظر شما در تصمیم دیگران اثرگذار است.

لطفا برای همراهان درسمن و بهتر شدن دوره نظر خود را بنویسید.

برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.
ثبت نام

500