آشنایی اولیه با دستورات Insert، Select و Top


آشنایی اولیه با دستورات Insert، Select و Top
برای خرید این درس نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

 آشنایی اولیه با دستورات Insert، Select و Top: 


در این جلسه می‌خواهیم ادامه مبحث کوئری نویسی در sql server 2019 را توضیح دهیم. در جلسات قبلی توانستیم به کمک کوئری نویسی دیتابیس و جدوال درون آن را ایجاد کنیم و عملیات حذف و ویرایش روی آن‌ها انجام دهیم. دستورات sql را می‌توان در 4 دسته تقسیم کرد: 


1. DDL (Data Definition Language): دستوراتی هستند که تغییر در ساختار پایگاه داده می‌دهند. دستوراتی که تا الان یاد گرفتیم مانند دستوراتی که می‌تواند دیتابیس، اسکیما و جدول را ایجاد و حذف کند. این دستورات می‌توانند پایگاه داده و ساختار آن را تغییر ‌دهند. مثل دستور Create Table
2. DML (Data Manipulation Language): اصلی‌ترین کاری که در پایگاه داده انجام می‌دهیم این است که بتوانیم با داده‌های درون جداول کار کنیم. مثلا داده‌های درون جدول راتغییر دهیم یا حذف کنیم. مانند دستورات Insert, Delete و Update. 
3. DQL (Data Query Language): دستوراتی هستند که برای واکشی اطلاعات استفاده می‌شوند. مانند دستور Select
4. DCL (Data Control Language): به کمک این دستورات می‌توانیم کنترل پایگاه داده را در اختیار بگیریم و سطح دسترسی‌ها را مشخص کنیم. با این دستورات درآینده آشنا می‌شویم.

 

در این جلسه می‌خواهیم در مورد دستور Select توضیح دهیم. اما قبل ازاینکه درمورد دستور Select توضیح دهیم خیلی کوتاه در مورد دستور Insert توضیح می‌دهیم. هنگامی که دیتابیس و جداول را ایجاد می‌کردیم برای مقداردهی جداول به صورت ویزاردی جدول را باز می‌کردیم و مقادیر را مستقیما وارد می‌کردیم. می‌خواهیم با کوئری نویسی با کمک دستور Insert عمل درج در جدول را انجام دهیم. معروف‌ترین، پرکاربردترین، پر استفاده‌ترین، پر انشعاب‌ترین و پر تنوع‌ترین دستور sql، دستور select است. از این دستور برای بازیابی اطلاعات استفاده می‌شود. برای اینکه تعدادی از اطلاعات جدول را واکشی کنیم از دستور Top جلوی دستور Select استفاده می‌شود. که به تعدادی که مشخص می‌کنیم از بالای جدول اطلاعات را واکشی می‌کند.

 


امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد، درصورت سوال و یا مشکل می‌توانید به انجمن پرسش و پاسخ مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.
امید آنکه بیش از پیش موفق و مؤید باشید.

 

انجمن متخصصان پایگاه داده


 


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات 71 جلسه
مدت زمان 1626 دقیقه
حجم دوره 5/57 گیگابایت
سطح مهارت مقدماتی تا پیشرفته
وضعیت دوره پایان یافته
: میانگین امتیاز

380,000تومان
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی
مهدی عباسی

درباره مدرس :

مدیر‌ عامل‌ شرکت آریا‌ نرم‌‌ افزار دارنده مدرک کارشناسی‌ ارشد مهندسی کامپیوتر 12‌ سال سابقه تدریس دروس کامپیوتر را در دانشگاههای دولتی، آزاد، پیام‌نور ملایر، شهیدشمسی‌پور تهران و تدریس برنامه‌نویسی در ... ر انیستیتو ایزایران، مجتمع فنی و موسسه راه‌آینده تهران دارا میباشد و تا به حال راهنمایی انجمنهای علمی دانشگاه و صدها پروژه دانشجویی را برعهده داشته است. تخصص اصلی: با داشتن گواهی‌نامه‌های معتبر تدریس از انیستیتو‌ ایزایران، راه آینده‌تهران و سازمان‌فنی‌حرفه‌ای، تدریس و آموزش‌ دروس کامپیوتر، ‌برنامه‌نویسی کامپیوتر و کلاسهای کنکور کارشناسی و کارشناسی‌ارشد میباشد.همچنین تجربه داوری و نظارت مسابقات برنامه‌نویسی کشوری‌ACM را در سالهای متعدد داشته و تیم مورد رهبری ایشان در 3سال متوالی مقام اول مسابقات کشوری را از آن خود کرده است.ایشان مقالاتی در زمینه شبکه‌های کامپیوتری، تکنیک‌های وزارت دفاع و ... به ثبت رسانده و مشاور و کارشناس در طراحی و برنامه نویسی بیش از 50‌برنامه کاربردی تحت وب و ویندوز و موبایل میباشد. افتخارات دیگر:کسب مقام دوم ایده‌های برتر در مسابقات استارت‌آپ و بکند کشوری را نام برد.بیشتر بدانید