آموزش دستور index در 2019 sql server با تدریسی متفاوت (بخش اول)


آموزش دستور index در sql server با تدریسی متفاوت (بخش اول)
برای خرید این درس نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

آموزش کامل Indexها درSQL Server 2019  (بخش اول):


در این جلسه می‌خواهیم مبحث indexها که یکی از مباحث برای بالا بردن کارایی برنامه می‌باشد را توضیح دهیم. Indexها باعث می شوند جستجوها و بازیابی اطلاعات سرعت بیشتری داشته باشند. در این آموزش با انواع index  آشنا می‌شوید و یاد می‌گیرید که چگونه index ایجاد کنید.


انواع index:

  • Clustered Index: در این نوع index، ترتیب منطقی اطلاعات برابر با ترتیب فیزیکی اطلاعات می‌باشد. به این معنی که اطلاعات به همان ترتیبی که در فایل دیتابیس قرار دارند، ذخیره می‌شوند و همچنین با ایجاد کلید اصلی و بر روی کلید اصلی جدول ایجاد می‌شوند. 
  • Non Clustered Index: این نوع index در ابتدا وجود ندارند و با توجه به نیازی که داریم آن را اضافه می‌کنیم. یکی از انوع این index، convering می‌باشد که هر زمان نیاز داشتیم روی چند فیلد به صورت همزمان index گذاری کنیم از این نوع استفاده می‌کنیم.

 


امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد، درصورت سوال و یا مشکل می‌توانید به انجمن پرسش و پاسخ مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.
امید آنکه بیش از پیش موفق و مؤید باشید.

 

انجمن متخصصان پایگاه داده


 


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.


مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات 71 جلسه
مدت زمان 1626 دقیقه
حجم دوره 5/57 گیگابایت
سطح مهارت مقدماتی تا پیشرفته
وضعیت دوره پایان یافته
: میانگین امتیاز

540,000تومان
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی

مهدی عباسی


درباره مدرس :

مهدی عباسی هستم، مسلط به حداقل ۲۰ زبان مطرح برنامه نویسی به صورت پیشرفته، مدیر عامل شرکت آریا نرم افزار و بنیانگذار آکادمی آنلاین درسمن، مسلط به تدریس دروس تخصصی کاردانی و کارشناسی کامپیوتر، پایگاه داده ... ده ها، برنامه نویسی پیشرفته، مبانی برنامه نویسی، مباحث ویژه طراحی وب و ....بیشتر بدانید