آموزش دستور index در sql server با تدریسی متفاوت (بخش اول)
صفحه اصلی / دوره‌های آموزشی / آموزش sql server 2019، از مقدماتی تا متخصص پایگاه داده / آموزش دستور index در 2019 sql server با تدریسی متفاوت (بخش اول)

آموزش دستور index در 2019 sql server با تدریسی متفاوت (بخش اول)

آموزش دستور index در sql server با تدریسی متفاوت (بخش اول)
100,800 تومان
براي خريد اين درس نياز است وارد سايت شويد. در صورت نداشتن حساب کاربري عضو شويد.

آموزش کامل Indexها درSQL Server 2019  (بخش اول):


در این جلسه می‌خواهیم مبحث indexها که یکی از مباحث برای بالا بردن کارایی برنامه می‌باشد را توضیح دهیم. Indexها باعث می شوند جستجوها و بازیابی اطلاعات سرعت بیشتری داشته باشند. در این آموزش با انواع index  آشنا می‌شوید و یاد می‌گیرید که چگونه index ایجاد کنید.


انواع index:

 • Clustered Index: در این نوع index، ترتیب منطقی اطلاعات برابر با ترتیب فیزیکی اطلاعات می‌باشد. به این معنی که اطلاعات به همان ترتیبی که در فایل دیتابیس قرار دارند، ذخیره می‌شوند و همچنین با ایجاد کلید اصلی و بر روی کلید اصلی جدول ایجاد می‌شوند. 
 • Non Clustered Index: این نوع index در ابتدا وجود ندارند و با توجه به نیازی که داریم آن را اضافه می‌کنیم. یکی از انوع این index، convering می‌باشد که هر زمان نیاز داشتیم روی چند فیلد به صورت همزمان index گذاری کنیم از این نوع استفاده می‌کنیم.

 


امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد، درصورت سوال و یا مشکل می‌توانید به انجمن پرسش و پاسخ مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.
امید آنکه بیش از پیش موفق و مؤید باشید.

 

انجمن متخصصان پایگاه داده


 

جلسات دوره


                                   
مهدی عباسی
مدرس :

مهدی عباسی

مهدی عباسی هستم، مسلط به حداقل ۲۰ زبان مطرح برنامه نویسی به صورت پیشرفته، مدیر عامل شرکت آریا نرم افزار و بنیانگذار آکادمی درسمن، مسلط به تدریس دروس تخصصی کاردانی و کارشناسی کامپیوتر، پایگاه داده ها، برنامه نویسی پیشرفته، مبانی برنامه نویسی، مباحث ویژه طراحی وب و .... مطالعه بیشتر رزومه

نظر شما در تصمیم دیگران اثرگذار است.

لطفا برای همراهان درسمن و بهتر شدن دوره نظر خود را بنویسید.

برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

نظرات دانشجویان

آموزش sql server

490