آموزش Triggerها در SQL Server (بخش اول)
صفحه اصلی / دوره‌های آموزشی / آموزش sql server 2019، از مقدماتی تا متخصص پایگاه داده / آموزش Triggerها در SQL Server 2019 (بخش اول)

آموزش Triggerها در SQL Server 2019 (بخش اول)

آموزش Triggerها در SQL Server(بخش اول)
100,800 تومان
براي خريد اين درس نياز است وارد سايت شويد. در صورت نداشتن حساب کاربري عضو شويد.

آموزش کامل تریگرها در SQL Server 2019 (بخش اول):

در این جلسه می‌خواهیم مبحث تریگرها (Triggers) را توضیح دهیم. تا این جلسه از آموزش با آبجکت‌های بسیاری آشنا شدیم مثل Table, view, store procedure و functions . خیلی اوقات می‌خواهیم بعد از انجام عملیاتی، یک عملیات خاصی را انجام دهیم و یا اینکه عملیاتی را جایگزین یک عملیات دیگری کنیم. در این شریط می‌توانیم از تریگرها استفاده کنیم. فرض کنید می‌خواهیم بعد از عملیات درج یک پیغام به کاربر بدهیم که درج با موفقیت انجام شده است و یا اینکه بعد از اینکه update انجام شد یک عکس العملی را نشان دهیم. همه این موارد جز عملیات تریگرها می‌باشد. تریگرها سه دسته هستند:


After Triggers: تریگرهایی که بعد از انجام یک عمل اتفاق می‌افتند و می‌توانیم مشخص کنیم که بعد از انجام یک عمل مثل درج، حذف و بروزرسانی کردن، سیستم یک رفتار دیگری هم انجام دهد. 
Instead of Trigger: عملیاتی هستند که جایگزین عملیات اصلی مثل insert,update و delete می‌شوند. برای مثال به جای عمل درج یک عمل دیگری انجام دهد. 
در این دوحالت تریگر را برای جداول می‌نویسیم. مثلا این تریگر خاص بعد از عمل درج روی این جدول انجام شود. 

DDL Triggers: تریگرهایی هستند که روی کل دیتابیس انجام می‌شوند و ما می‌توانیم روی ساختار دیتابیس یک عملی را انجام دهیم.  

 

امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد، درصورت سوال و یا مشکل می‌توانید به انجمن پرسش و پاسخ مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید. 
امید آنکه بیش از پیش موفق و مؤید باشید.

 

انجمن متخصصان پایگاه داده


 

 

جلسات دوره


                                   
مهدی عباسی
مدرس :

مهدی عباسی

مهدی عباسی هستم، مسلط به حداقل ۲۰ زبان مطرح برنامه نویسی به صورت پیشرفته، مدیر عامل شرکت آریا نرم افزار و بنیانگذار آکادمی درسمن، مسلط به تدریس دروس تخصصی کاردانی و کارشناسی کامپیوتر، پایگاه داده ها، برنامه نویسی پیشرفته، مبانی برنامه نویسی، مباحث ویژه طراحی وب و .... مطالعه بیشتر رزومه

نظر شما در تصمیم دیگران اثرگذار است.

لطفا برای همراهان درسمن و بهتر شدن دوره نظر خود را بنویسید.

برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

نظرات دانشجویان

آموزش sql server

499