بازیابی اطلاعات از چند جدول به کمک Cross Join و Inner Join


بازیابی اطلاعات از چند جدول به کمک Cross Join و Inner Join
برای خرید این درس نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

آموزش بازیابی اطلاعات از چند جدول به کمک Cross Join و Inner Join:


در این جلسه می‌خواهیم یکی از مهم‌ترین مباحث Selectها که پیوند بین جداول (Join Tables) می‌باشد را توضیح دهیم. ما تا اینجای کار هرچه عمل پرس و جو انجام دادیم، تلاش کردیم که اطلاعاتمان را از یک جدول واکشی کنیم و اگر نیاز هم داشتیم از جداول مختلف اطلاعاتی را واکشی کنیم نهایتا به صورت کوئری‌های تو در تو آن‌ها را فراخوانی کردیم. اما امروز می‌خواهیم پیوند بین جدول را توضیح دهیم. ما هنگام ساخت جداول خیلی دقت کردیم که به کمک کلیدهای اصلی و خارجی ارتباط بین جداول را درست کنیم، چون می‌خواستیم از محتواهای جداول مختلف استفاده کنیم. برای پیوند زدن بین جدول 4 روش وجود دارد:

(CROSS JOIN, INNER JOIN, OUTER JOIN, .SELF JOIN)

در این جلسه با CROSS JOIN و INNER JOIN آشنا می‌شوید.

 

  • CROSS JOIN: هر زمان که بدون هیچ دلیل و قاعده‌ایی دو جدول را به  یکدیگر پیوند بزنیم از این روش استفاده می‌کنیم. این روش معمولا خیلی کم استفاده می‌شود به این علت که از نظر زمانی و میزان فضای استفاده شده بصرفه نیست و کارایی پایینی دارد. حاصل این پیوند سطرهایی از جدول اول و دوم می‌باشد یا به عبارتی حاصل ضرب دکارتی دو جدول را برمی‌گرداند.
  • INNER JOIN: بهترین روش برای پیوند می‌باشد و سرعت بیشتری نسبت Cross join دارد. سطرهایی از دو جدول را برمی‌گرداند که باهم مطابقت داشته باشند.


 

امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد، درصورت سوال و یا مشکل می‌توانید به انجمن پرسش و پاسخ مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید. 
امید آنکه بیش از پیش موفق و مؤید باشید.

 

انجمن متخصصان پایگاه داده


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات 71 جلسه
مدت زمان 1626 دقیقه
حجم دوره 5/57 گیگابایت
سطح مهارت مقدماتی تا پیشرفته
وضعیت دوره پایان یافته
: میانگین امتیاز

380,000تومان
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی
مهدی عباسی

درباره مدرس :

مدیر‌ عامل‌ شرکت آریا‌ نرم‌‌ افزار دارنده مدرک کارشناسی‌ ارشد مهندسی کامپیوتر 12‌ سال سابقه تدریس دروس کامپیوتر را در دانشگاههای دولتی، آزاد، پیام‌نور ملایر، شهیدشمسی‌پور تهران و تدریس برنامه‌نویسی در ... ر انیستیتو ایزایران، مجتمع فنی و موسسه راه‌آینده تهران دارا میباشد و تا به حال راهنمایی انجمنهای علمی دانشگاه و صدها پروژه دانشجویی را برعهده داشته است. تخصص اصلی: با داشتن گواهی‌نامه‌های معتبر تدریس از انیستیتو‌ ایزایران، راه آینده‌تهران و سازمان‌فنی‌حرفه‌ای، تدریس و آموزش‌ دروس کامپیوتر، ‌برنامه‌نویسی کامپیوتر و کلاسهای کنکور کارشناسی و کارشناسی‌ارشد میباشد.همچنین تجربه داوری و نظارت مسابقات برنامه‌نویسی کشوری‌ACM را در سالهای متعدد داشته و تیم مورد رهبری ایشان در 3سال متوالی مقام اول مسابقات کشوری را از آن خود کرده است.ایشان مقالاتی در زمینه شبکه‌های کامپیوتری، تکنیک‌های وزارت دفاع و ... به ثبت رسانده و مشاور و کارشناس در طراحی و برنامه نویسی بیش از 50‌برنامه کاربردی تحت وب و ویندوز و موبایل میباشد. افتخارات دیگر:کسب مقام دوم ایده‌های برتر در مسابقات استارت‌آپ و بکند کشوری را نام برد.بیشتر بدانید