عملگرهای مجموعه ای (Union – Intersect - Except)


عملگرهای مجموعه ای (Union – Intersect - Except)
برای خرید این درس نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

آموزش عملگرهای مجموعه ای (Union – Intersect - Except):


در این جلسه می‌خواهیم عملگرهای مجموعه ای را آموزش دهیم. همانطور که می‌دانید ما در ریاضی هم با مجموعه‌ها کار کردیم. مثل مجموعه‌ایی از اعداد، داده‎ها که می‌توانستیم یک سری عملیات را روی آن‌ها انجام دهیم. اما سه عمل اصلی که همیشه روی مجموعه‌ها کاربرد دارد عمل اجتماع، اشتراک و تفاضل می‌باشد. ما همیشه نیاز داریم که بتوانیم عملیات محاسبات را روی مجموعه‌ها انجام دهیم. مثلا اجتماع، اشتراک یا تفاضل دو مجموعه را بدست بیاوریم. ما در صورتی می‌توانیم دو جدول را اجتماع، اشتراک یا تفاضلشان را بدست بیاوریم که از نظر تعداد ستون‌ها یکی باشند و همچنین نوع داده ستون‌ها هم به ترتیب یکی باشد.

 
Union: اجتماع دو جدول را بدست می‌آورد.
Intersect: اشتراک دو جدول را بدست می‌آورد. یعنی داده‌هایی که در هر دو جدول مشترک باشند را برمی‌گرداند.
Except: تفاضل دو جدول را بدست می‌آورد. یعنی داده‌هایی که در جدول اول وجود دارد اما در جدول دوم نباشد را برمی‌گرداند.

 


امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد، درصورت سوال و یا مشکل می‌توانید به انجمن پرسش و پاسخ مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید. 
امید آنکه بیش از پیش موفق و مؤید باشید.

 

انجمن متخصصان پایگاه داده


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات 71 جلسه
مدت زمان 1626 دقیقه
حجم دوره 5/57 گیگابایت
سطح مهارت مقدماتی تا پیشرفته
وضعیت دوره پایان یافته
: میانگین امتیاز

380,000تومان
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی
مهدی عباسی

درباره مدرس :

مدیر‌ عامل‌ شرکت آریا‌ نرم‌‌ افزار دارنده مدرک کارشناسی‌ ارشد مهندسی کامپیوتر 12‌ سال سابقه تدریس دروس کامپیوتر را در دانشگاههای دولتی، آزاد، پیام‌نور ملایر، شهیدشمسی‌پور تهران و تدریس برنامه‌نویسی در ... ر انیستیتو ایزایران، مجتمع فنی و موسسه راه‌آینده تهران دارا میباشد و تا به حال راهنمایی انجمنهای علمی دانشگاه و صدها پروژه دانشجویی را برعهده داشته است. تخصص اصلی: با داشتن گواهی‌نامه‌های معتبر تدریس از انیستیتو‌ ایزایران، راه آینده‌تهران و سازمان‌فنی‌حرفه‌ای، تدریس و آموزش‌ دروس کامپیوتر، ‌برنامه‌نویسی کامپیوتر و کلاسهای کنکور کارشناسی و کارشناسی‌ارشد میباشد.همچنین تجربه داوری و نظارت مسابقات برنامه‌نویسی کشوری‌ACM را در سالهای متعدد داشته و تیم مورد رهبری ایشان در 3سال متوالی مقام اول مسابقات کشوری را از آن خود کرده است.ایشان مقالاتی در زمینه شبکه‌های کامپیوتری، تکنیک‌های وزارت دفاع و ... به ثبت رسانده و مشاور و کارشناس در طراحی و برنامه نویسی بیش از 50‌برنامه کاربردی تحت وب و ویندوز و موبایل میباشد. افتخارات دیگر:کسب مقام دوم ایده‌های برتر در مسابقات استارت‌آپ و بکند کشوری را نام برد.بیشتر بدانید